10 Temmuz 2009 Cuma

ÇeşmeÇeşme sahilde Çapa diye bir mekan var. Havadar, fiyatlar da gayet uygun. Canınız sıkılırsa, hemen önünüzde tezgahı olan dondurmacı Muharrem Usta'nın şaklabanlıklarını izleyebilir veya yan cafedeki ablanın Serdar Ortaç'tan Sıla'ya geniş repertuarıyla vakit geçirebilirsiniz. Hele bi' de 15-16 yaşındaki ergenler rakı içmiyorlar mı...

Çeşme'yı sırf, ellisine merdiven dayamış fakat beyaz askılı body giymekten kendini alamayan neşeli ablaların varlığı yüzünden bile sevebilirim.

Sahilde sabah 10:30'da hareket edip akşam 17:30'da dönen tekne turlarına katılabilirsiniz. Öğle yemeği dahil turlar 25 TL civarında. Uğradıkları yerler arasında sadece Eşek Adası'nı hatırlıyorum :)

Eğer benim gibi Backwoods tutkunuysanız gidecebileceğiniz tek yer dalyan tarafındaki çarşı girişinin oradaki gazete büfesi. Gerçi Backwoods sorduğunuzda, cezalardan olsa gerek, abi sizi önce uzun uzun süzüyor ama olsun.

Çeşme Sheraton varya aslında Çeşme'de değil ha. Ilıca diye, Çeşme'nin yaklaşık 15 km uzağındaki bir kasabasında yer alıyor. Hemen "bana ne aq" deme, bana ilginç gelmişti mesela.

Çeşme'de 2M Migros, Midi Tansaş ve ufak bir de DiaSa var o kadar. "Bakkal Forever" mantığı burada hakim.

Göz alabildiğince Kumrucu... Çılgın + Ayran favorim.

Gece hayatı... Ya aracınız olacak, ki dönüşte çevirme olmuyor, bu güzel ya da taksiye talim. Çünkü gece kulüpleri şehir dışında. Şimdilik arkadaşın tavsiyesiyle sadece Paparazzi'ye gittim. Mekan konusunda ilk bilmeniz gereken şey: Otopark 20 papel. O yüzden aracınızı mekanın 200-300 m gerisinde bi' yere park edin. Paparazzi'nin ortamı güzel, hemen sahil kenarında yer alıyor. Karışık diyebileceğim bir playlisti var. Bira (30 cl şişe Efes. Utanarak, ilk defa gördüğümü söylemeliyim.) 10 TL, Votka Redbull 20 TL. 20 TL harcadığınız zaman, bu adamda potansiyel var diye düşündüklerinden midir bilmem, hemen ikram meyve tabağı ve çerezi dayıyorlar.

Hiç yorum yok: